U Zlatarni Celje u procesu stvaranja nakita spajamo dva sveta – svet produbljenih istraživanja i detaljnog planiranja te svet mašte i čulnosti. Naš dizajnerski tim oba sveta uspešno pretvara u ideju, a zatim u proizvod.
Naše dizajnerke se u svom radu u potpunosti prepuštaju svojoj mašti, istovremeno ništa ne prepuštajući slučaju. Povezuje ih jaka ljubav do nakita, dugogodišnje iskustvo i nezadrživa želja za napretkom, kako na ličnom, tako na profesionalnom planu. Svoju misiju prepoznaju u oblikovanju savremenog i bezvremenog nakita, koga odlikuju udobnost nošenja te umetničko i tehnološko savršenstvo celokupnog oblika i detalja.
Désirée Kolarec je dizajnerka nakita i umetnica, koja je ove godine nakon devet godina saradnje sa Zlatarnom Celje preuzela ulogu kreativnog vođe. Njen stil i ličnost se oslikavaju u brzim i smelim oblicima, a njena umetnička dela odražavaju njena uverenja i želju za osvešćivanjem. Ogledalo su društva, kritična a pozitivna.
Nakon studija industrijskog dizajna na Akademiji za likovnu umetnost i oblikovanje u Ljubljani, znanje i umetnički izraz je usavršavala na Univerzitetu za umetnost i dizajn u Lincu te dizajnerskoj rezidenciji u Hong Kongu, a zatim završila umetnički magisterijum na londonskom Kraljevskom koledžu umetnosti (Royal College of Art).
Olga Košarica je deo našeg dizajnerskog kolektiva već 14 godina. Brine o srebrnoj liniji nakita Lencia i daje joj pečat umetničkog prizvuka. Njen stil prepoznajemo po motivima, koje crpi u prirodi i arhitekturi, a nakit začinjava većim poludragim kamenjem, koji prate smernice modnog i industrijskog dizajna.
Nakon studija dizajna tekstila i odeće na Prirodnotehničkom univerzitetu, završila je umetnički magisterijum na londonskom Kraljevskom koledžu umetnosti.
U našem kreativnom kolektivu uvek tražimo stvaraoce, koji gaje ljubav do nakita i do umetničkog i tehnološkog napretka. Sa zanimanjem ćemo primiti vaš CV i portfolio i kraće motivaciono pismo, koje pošaljete na: kreativa@zlatarnacelje.si sa predmetom ZAPOSLENJE_KREATIVA_DIZAJNER/-KA NAKITA i sačuvaćemo ih za buduće prilike.
Zdenka Šamec je u svom radu najviše pažnje posvećivala promišljenim detaljima i pratila ideju vodilju da nakit mora biti moderan, a istovremeno udoban za nošenje. Iako je krajem 2019. godine nakon više od trideset godina rada otišla u penziju, njene kreacije će još mnoge godine biti na raspolaganju svim ljubiteljima elegantnog nakita.
Dizajnerka Neja Kaligaro u Zlatarni Celje stvara zlatne kolekcije nakita. U njenom radu je pokreće bezgranično pretraživanje po svemiru novih ideja i neumorno traženje najiskričavijih. Stvara oblike, koji prate funkciju, ali ih uvek usavršava neočekivanim i ponekad čak nestašnim detaljima.
Nakon završenog studija industrijskog dizajna na Akademiji za likovnu umetnost i oblikovanje u Ljubljani, na magistarskom studiju se preusmerila na dizajn tekstila i odeće na Prirodnotehničkom univerzitetu.
Italijanski dizajner Claudio Gussini »Gus« je svojim jedinstvenim modnim proizvodima želeo da naglasi izazovnu žensku lepotu i u ženama da probudi osećanja nežne i jake starodavne boginje. U svojoj karijeri je dizajnirao za mnoge prestižne robne marke, kao što su Cartier i Reminescence Group, a svoje znanje je delio na brojnim edukacijama i izložbana širom Italije, Evrope i sveta.
Grega Likar je rekao, da je u svet glamura, dragocenog kamenja i plemenitih metala doduše ušao slučajno, a u njemu ostao zato, što taj svet spaja dve njegove strasti: dizajn i umetnost. Proces stvaranja umetničkih dela je obožavao, jer mu je to bio izazov, a pritom je istovremeno osetio umetničku slobodu.
Petra Bole je lepotu tražila u jednostavnim elementima, zato je bio i njen način dizajna nakita, predmeta ili unutrašnjih prostora usmeren na jednostavna i razumljiva rešenja. Smatrala je, da je glavni zadatak nakita da nas učini lepšima, zanimljivijima i primetnijima, zato se njen stil odražavao u dinamičkim oblicima i kamenju u boji u kombinaciji sa srebrom.
Helena Umberger je bila poznata po svojim velikopoteznim projektima, kao što su izrada prestižnih kruna za takmičenja lepote, dekanskih i županskih insignija te kovanica sa portretima znamenitih slovenačkih ličnosti. Pri oblikovanju nakita, gde je imala više od 25 godina iskustva, najčešće se služila savremenim geometrijskim oblicima, a posezala je i za istorijskom tematikom.
Doris Schoeffel, koja je studije završila u Austriji, nakit je više od deset godina dizajnirala u Austriji i Nemačkoj. U Zlatarni Celje se specijalizovala za modni srebrni nakit, a svoj pečat mu je dala većim i upadajućim oblicima, kao i tako, da je kombinovala srebro sa različitim materijalima. Njen nakit je uvek bio drugačiji, uvek poseban i veoma atraktivan.